Arşivde Neler VarANILARIM BOMBOS!
"Bu hayat bana yakışmadı,lütfen baştan alalım..."

Bekledigim Hayat bu degildi... T.Y

.

21.04.2017

Bitki Çaylarıyla Form Tutarak Zayıflamak

 Bitki çayları zayıflatır mı sorusu sıkca soruyor. Özellikle de form çaylarına karşı simdilerde büyük bir ilgi olmasına rağmen çoğu insan faydaları kadar zararlarının da olmasından dolayı bu çayı kullanmaya korkuyor. Elbette form çaylarını kimseye övecek değilim, ancak korkulacak bir şey olmadığını sadece bir haftalık deneme süresiyle anlamanız mümkün oldugunu söyleyebilirim... Vücudunuzun nasıl tepki vereceğini sadece siz bilebilirsiniz. Ancak Çayların hiç bir zaman zayıflattığını düşünmeyin. Zayıflatmıyorsa bu çaylarla işiniz ne olabilir?
Sizi artık gerçekten rahatsız etmeye başlamış hayattan soğutan bir kabızlık probleminiz oluştuysa, (özel bir sağlık probleminizin olmadığına eminseniz) strese dayalı, mevsim geçişleri, işitme veya regli düzensizliğinde oluşan şişkinlikte kullanılabilir.
İkinci olarak ben en çok 'evde özenli bir misafirim olduğunda gece geç saatlere kadar yemek yendiğinde, dahası belki bir hamburgerciye gittim, çok yüksek kalori içeren  fastfoot yediğimizde hemen yarım litrelik bardağıma atıp demlemeye bırakıyorum. Dilersem içerisine elimde olan, yeşil çay artı kiraz sapı, limon kabugu suyu, nane,karanfil, tarçın vs atarak etkisini güçlendiriyorum. Ilıyınca da gönül rahatlıgıyla bunu tepeme dikiyorum. Sonuç olarak, yediklerimin kalorisini yarıya düşürmüş oluyorum.
Hee yiyim yiyim bu çayı içeyim derseniz, aynı kiloda kalabilirsiniz ama zayıflamazsınız :) Çok sık tekrarladığınız taktirde de zaten sağlığınızdan olmanız kaçınılmaz.
Bağırsakları tembelleştirdiği hatta yararlı mikropları söküp atarak bağışıklık sistemini çökerttiği' diyetle birlikte uygulandığı taktirde doğru' Zaten az yiyorsunuz mideniz neredeyse yarı yarıya boş ve onuda çayla birlikte kaybettiğinizde bagırsaklarınızın birbirine yapışma olasılıgı da var. Kısacası yiyin abartmadan ve sağlıklı tercihler yapın.
 Son olarak ödem atmada en etkili tedavi yöntemlerinden biri. Ödem deri altında su birikmesiyle oluşan şişlik. Kilo değil ama bu sizi olduğunuzdan çok daha kilolu gösterir. Vücutta uzun zaman kaldığı taktirde kiloya dönüşebildiği yönünde bir şeyler okumuştum. Bence doğru, strese bağlı olarak çok sık ödem sorunu yaşadığım için bu konuda epey bi tecrübem oldu. Tuzlu gıdalar tüketerek, sağlıklı beslenmediğiniz zamanlarda daha çok ödem oluşumuna izin vermiş oluyorsunuz. Ben bu yüzden  fastfoot tarzı gıda tükettiğimde bu çaylardan yardım almaya başladım. 

Ödem yapan yiyeceklere gelince, Salamura yiyecekler' asitli içecekler' hazır gıdalar

Üzülerek söylemek zorundayım, kilonuza dikkat etmeye başladığınız ilk zamanlarda verdiğinizi sandığınız kilolar- kilo değil ödemdir' kilonuz ne kadar fazlaysa ilk başta daha çabuk ve daha fazla oran kaybedersiniz. Bol su ve minicikte olsa bunu geç anlamış biri olarak söylüyorum, egzersiz yapmanın önemini bilin. 
O minicik şey bile nasıl fark ediyorsa, Tv karşısında sallanan sandalye veya bir plates topunun üzerinde sallanarak oturmak bile yağ yakımı hızlandırıyor. Kızım sallanmayı sevdiği için akşamları plates topu üzerinde bazende sallanan sandalyede sallanarak dizi seyrettim. 1 ay sonra kızımın doktoru 6 aylık bir bebeğin nasıl olur da 100 gram bile almadan sekiz kiloda kalabildiğini sordu. Tabii ki cevap veremedim. Canımı zor kurtardım yahu! 10 gün sonunda mecburen tekrar götürdüğümde 800 gram almıştı. Bebekler mutlaka kilo alır, almak zorundadır habire uzarlar zaten buda aklınızda olsun. Arada bi ağırlık olarak kullanıyorum ondan da bir şey olmaz herhalde :)

Doğuş Kiraz Saplı form Çayı
içeriğinde; Sinameki,rezene,kiraz sapı,anason,barut ağacı kabuğu, kiraz aroması,ısırgan otu, kuşburnu,ardıç meyvesi,sarı kantaron,civan perçemi, fasulye kabuğu...

 içerisinde sinameki olmayan form çayları kullanmakta özellikle fayda var, Her zaman Doğadan ürünlerini tercih etsem de ilk kez Doğuş almak istemiştim. İçeriğinde bana dokunan bir şeyler oldu, Normalde kekiğin benim tansiyonumu yükselterek baş ağrılarına sebep olduğunu biliyorum. Bunda olmamasına rağmen yine aynı sorunu yaşadım. Ve kullanmaya başlayalı gece gündüz anormal bir şekilde uyuyorum. Rezene ve anasondan dolayı sanırım :))

Doğadan Tarçın ve Karanfil Çayı
metabolizmayı hızlandıran şeker isteğini kesen ve rahatlatan çaylardan biri, sanırım form çaylar yerine günde bir tane bundan içmek daha faydalı olacaktır.  

  Çoğu kadın bunu sevemiyor ama Yeşil çayın faydaları saymakla bitmiyor. Güçlü bir antioksidan olduğu gerçeği dışında kollesterole, kalbe, kansere, ve metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olduğu en bilindik bilgilerden. Limonlu iyiki yapmışlar, ben her şey de bir limon seviyorum nedense... bu çaya bile daha da limon sıkıp içiyorum çok seviyorum gerçekten :) okuduğunuz için teşekkür ederim^^